Вперше в історії Україна почала випускати нову марку бензину А-98

На початку лютого місяця, на потужностях Кременчуцького нафтопереробного заводу було виготовлено бензин з октановим числом 98.

Це сталося вперше в історії вітчизняної нафтопереробки. Про це повідомили на сайті приватної компанії "Укртатнафта", передає портал "Коментарі".

"Бензин преміальної якості марки А-98-Евро5-Е0 в кількості 2 тисяч тонн готовий до відвантаження на АЗС. Паливо виготовлено у повній відповідності до ДСТУ 7687:2015 та вимог Технічного регламенту. Ця марка бензину відповідає жорстким експлуатаційним вимогам та екологічним стандартам країн ЄС", — повідомили у компанії.

Такі можливості в Україні стали доступними після того, як в 2020 році були запущені установки низькотемпературної ізомеризації та замінено установки каталітичного риформінгу каталітичних систем у 2021 році.

Раніше Україні постачали бензин А-98 з Литви (приблизно 7,5 тисяч тонн на рік). Проте 7 лютого цього року Білорусь заблокувала постачання А-98 з Литви в Україну через територію Білорусі залізничним транспортом.

Нині ж українські АЗС зможуть закупляти преміальне паливо у українського оператора. Ціна за літр палива А-98 становить майже 39 гривень.

"У зв"язку з припиненням Республікою Білорусь залізничного транзиту нафтопродуктів з Литви в Україну та заявами політичного керівництва Білорусі про можливе припинення поставок нафтопродуктів білоруського виробництва в Україну, ПАТ "Укртатнафта" повідомляє про можливість збільшення переробки нафти на 80%", — додають у компанії.

Таким чином, ПАТ "Укртатнафта" має можливість разом з іншим вітчизняним виробником (АТ "Укргазвидобування") повністю задовольнити попит в бензинах в Україні у разі настання відповідної ситуації.

Джерело: Comments.ua

10 лютого 2022 року