В Україні ситуація з економікою в 2021 році зміниться на краще

У другому кварталі 2021 року українська економіка різко відновиться до 10% зростання, після п"яти кварталів спаду поспіль, за умови, що не буде посилення карантину.

Про це повідомляє видання Reuters.

Згідно із середнім прогнозом українських аналітиків, валовий внутрішній продукт скоротиться на 0,5% порівняно з минулим роком уже в січні-березні, але потім виросте на 10,2% у другому кварталі.

"З 2021 року ми чекаємо різкого відновлення внутрішньої економіки, яке буде насамперед обумовлено зовнішнім попитом на тлі поліпшення ситуації з пандемією", – заявили аналітики брокерської компанії ICU в письмових коментарях.

Різкий стрибок у другому кварталі частково пояснюється низькою базою з 2020 року, коли економіка скоротилася на 11,4% в квітні-червні.

Аналітики вважають, що підвищення сезонної активності в сільськогосподарському і будівельному секторах у другому кварталі також може прискорити відновлення економіки.

За середнім прогнозом 12 аналітиків, у 2021 році зростання української економіки становитиме 4%. Аналітики прогнозують зростання інфляції до 6,7% до кінця 2021 року з 5% у 2020 році.

Як раніше повідомляв OBOZREVATEL, українська влада зацікавлена в прискоренні інфляції для відновлення економіки. Урядовий прогноз передбачає її (економіки) зростання в 2021 році на 4,6% ВВП (валовий внутрішній продукт).

Джерело: OBOZREVATEL

9 лютого 2021 року