В цьому році доходи від приватизації передбачені в обсязі 12 млрд грн.

Депутати підтримали розблокування проведення приватизації великих державних підприємств, ухваливши відповідний проект закону у першому читанні.

Розблокування великої приватизації, передбачене законопроектом, який Верховна Рада ухвалила в першому читанні, дасть змогу зменшити корупційні ризики та підвищити ефективність управління активами, заявив радник президента України з питань економіки Олег Устенко.

"Приватизація в умовах України - це, з одного боку, менше втручання держави в життя бізнесу, якщо не йдеться про якісь серйозні великі монополії, хоч і там є питання... Але з точки зору збільшення ефективності - це правильна дія.

З точки зору боротьби з корупцією - це теж правильна дія. Якщо ми говоримо про державну власність, то, як правило, це не тільки неефективний менеджмент, а й джерело для корупції", - наведено висловлювання Устенка на сайті президента України.

Радник президента нагадав, що в 2021 році доходи від приватизації передбачені в обсязі 12 млрд грн.Як повідомлялося, 4 лютого Верховна Рада прийняла за основу урядовий законопроект №4543, який пропонує розблокувати процес великої приватизації.

Велику приватизацію було призупинено через набуття чинності законом №540-IX від 30 березня 2020 року, який у зв"язку з карантином встановив обмеження на здійснення приватизації великих об"єктів - і на підготовку до продажу, і на самі аукціони.

Законопроект №4543 пропонує виключити цю норму.

Джерело: Інтерфакс-Україна

10 лютого 2021 року