Для стабільного життя країни не має бути тіньової економіки

Президент України Володимир Зеленський заявив про те, що для стабільного життя суспільства більше не має бути тіньової економіки та зарплат у конвертах.

Президент наголосив: якщо зараз неофіційна зайнятість – питання виживання, то після війни від тіньової економіки доведеться відмовлятися. Про це Володимир Зеленський заявив під час свого виступу.

"І це не питання тієї чи іншої економічної доктрини, не питання тієї чи іншої політичної позиції. Ми просто не можемо собі дозволити, щоб у країні залишалася "тіньова" частина економічного життя", – сказав Зеленський.

Водночас глава держави зазначив, що зараз будь-яка економічна активність – офіційна чи неофіційна – є питанням виживання.

"Але якщо ми говоримо про нормальне, стабільне, міцне життя суспільства, роботу держави, про нашу оборону, то маємо розуміти: є ті, хто служить, і є ті, хто забезпечує своєю роботою тих, хто служить", – додав президент.

Зазначимо, в Україні до повномасштабної війни був один із найвищих у Європі рівнів тіньової економіки. Податки не сплачували і звичайні українці, і бізнес. Тіньова сфера дозволяє фінансувати корупцію, незаконні ринки. Крім того, це сотні мільярдів гривень, які не одержує бюджет.

Виведення ринку праці з тіні дозволило б значно збільшити надходження та, наприклад, підвищити пенсії, переглянути зарплати бюджетників, збільшити фінансування медицини, оборони, освіти тощо.

Як раніше писав OBOZREVATEL, "план Маршалла" для України полягатиме не лише у наданні грантів на відновлення інфраструктури, але й має дати змогу підготуватися до вступу в ЄС.

Вчені Університету Каліфорнії, Массачусетського технологічного університету та Київської школи економіки підготували концепцію можливого відновлення України.

Джерело: OBOZREVATEL

13 червня 2022 року