Запуск єдиної бази для будівельників

Ознайомитися з інформацією по дозвільним документам можна буде після запуску електронного кабінету для забудовників та публічного порталу для громадян.

Нещодавно Кабмін прийняв ініційовану і розроблену Мінекономрозвитку комплексну постанову, метою якої є полегшення умов ведення бізнесу в Україні та підвищення позицій нашої держави в міжнародному рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business.

Нововведеннями, серед іншого, стало спрощення процедури реєстрації декларації про готовність закінченого будівництва і введення індивідуальних електронних кабінетів забудовників.

Логічним продовженням ініціативи може стати прийняття законопроекту № 7085 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері містобудування», який 22 березня 2018 року у першому читанні був прийнятий за основу. Він включений до порядку денного VIII сесії Верховної Ради і може бути розглянутий вже у травні.

Згідно із законопроектом єдина державна система у сфері будівництва складатиметься з трьох частин:

  • електронний кабінет забудовника, запуск якого стане можливим незабаром після прийняття законопроекту, що дозволить спростити дозвільні процедури, перевести їх в онлайн і зменшити вплив чиновників;
  • реєстр будівельної діяльності, де буде оброблятися і зберігатися вся технологічна інформація;
  • публічний портал – відкрита частина для громадськості, де можна буде ознайомитися з інформацією, що міститься в реєстрі, у тому числі про наявність у забудовників необхідних дозвільних документів, допущених порушеннях тощо.

За словами Олени Шуляк, члена правління Офісу ефективного регулювання (BRDO), така система, по суті, прибере пряме спілкування забудовників і чиновників, що призведе до більш прозорої роботи, наприклад, Державної архітектурно-будівельної інспекції.

Потенційні покупці бачитимуть, які терміни розгляду документів, підстави для відмов у видачі дозволу на будівництво. А електронний кабінет дозволить забудовнику без труднощів і бюрократичних зволікань, за необхідності, оскаржити будь-яке рішення держорганів.

Дерело: DOM.RIA.com

         Пользовательское соглашение
  © 20072019 авторское право «Будівельно-транспортна довідка»
все права защищены
БЛИЦ скв
Декор бетон
Будівельно-транспортна довідка
Поиск по названию
по товарам/услугам