Запуск автоматичного оцінювання — дуже правильний крок

Запуск автоматичного оцінювання — дуже правильний крок

На практиці - це спроба зруйнувати стару монополію оцінних майданчиків за допомогою діджиталізації та відкритих даних.

Тепер у покупця є альтернатива послугам оцінювача у вигляді нового сервісу.

Критерії оцінювання натепер такі: вид об’єкта (житлова нерухомість, нежитлова, земельна ділянка, об’єкт незавершеного будівництва), тип об’єкта нерухомості (дачний будинок, квартира в малоповерховій забудові, квартира в багатоповерхівці, гуртожиток тощо), загальна і житлова площа, рік введення в експлуатацію, рік побудови, кількість поверхів, на якому поверсі розташована квартира, кількість кімнат, кадастровий номер земельної ділянки, загальна площа ділянки у квадратних метрах, категорія, цільове призначення. 

Також система запросить адресу об’єкта оцінювання та уточнить, оцінюється весь об’єкт чи лише його частина.З одного боку, запуск автоматичного оцінювання — дуже, здавалося б, правильний крок, який, по-перше, відстороняє нечесних на руку хапуг, якщо такі були задіяні в схемі оцінювання раніше, а по-друге, суттєво спрощує життя власникам майна та покупцям.

Адже фактично без чужої допомоги можна згенерувати довідку про ринкову вартість об’єкта, яка дійсна протягом певного періоду.

У такий спосіб відстороняються будь-які посередники та вирішується питання їхньої компетентності, професіоналізму, а найголовніше — ангажованості.

Однак є низка нюансів, які затьмарюють це світле майбутнє зі справедливим, чесним та ринковим оцінюванням. По-перше, це алгоритми оцінювання та інструменти добору «однокласників». Цікаво подивитися в дії на великих обсягах критерії формування вибірки та ринкової вартості.

Відомо, що дані будуть братися з трьох джерел: пошукові системи ЛУН і OLX, звіти оцінювачів із єдиної бази, а також дані про фактичні ціни угод від нотаріусів. Однак де гарантія, що вартість вибраних оцінених об’єктів не занижена або не завищена з тих чи інших причин?

По-друге, в умовах жорсткого і хаотичного ринку, коли про розсудливість ціноутворення на «вторинці» мови майже немає, вивчити реальне співвідношення ціни та якості на основі схожих об’єктів за допомогою алгоритмів аналізу даних може бути дуже і дуже складно.Через півроку планується оновити алгоритми оцінювання, та, можливо, переглянути й удосконалити їх, ґрунтуючись на виконаній уже роботі й досвіді.

Гадаю, це допоможе вдосконалити сервіс і поліпшити якість оцінювання.

Джерело: Zagorodna.com

Інші останні новини
© 2007–2021 «Будівельно-транспортна довідка»