В Україні подорожчає проїзд

Подорожчання цін на проїзд у громадському транспорті 2018 року торкнулося багатьох українських міст.

Кияни досі відходять від шоку після рішення столичної влади підняти вартість перевезень одразу вдвічі – з 4 до 8 гривень.

Інші міста обійшлися лояльнішим підняттям ціни в середньому на 1-2 гривні.    

Але й це ще не все, вже з 2019 року в низці українських міст оголосили про нове підвищення цін на проїзд у наземному й підземному транспорті.   

Які причини для такого частого підняття вартості проїзду, і чи буде нова хвиля подорожчання. Із лютого 2019 року Львівська міська рада прийняла рішення про підвищення цін на проїзд у міських автобусах до 7 гривень.

За словами заступника мера з питань ЖКГ Сергія Бабака, економічно обґрунтований тариф зараз становить 8,21 грн. Різницю ж у цих розрахунках перевізникам компенсують із міського бюджету. Втім, в електротранспорті львівська влада поки вартість проїзду не підвищує. Крім підземного транспорту в місті також збільшиться вартість проїзду в тролейбусах і трамваях – до 6 гривень.

У Кривому Розі міськрада ще в січні вирішила підвищити вартість проїзду в міських маршрутних таксі з 6 до 8 гривень. Рішення прийняли на прохання приватних перевізників через суттєве подорожчання вартості пального, запчастин, а також підвищення розміру мінімальної зарплати.  

Крім цього, в місті планують підвищити тариф на проїзд в електротранспорті з 2,5 до 4 грн. Однак поки цей проект рішення ще перебуває на розгляді в Антимонопольного комітету України. Але не подорожчанням єдиним.

У Запоріжжі активістам вдалося домогтися зниження цін на проїзд у міських маршрутках. Суд скасував постанову Виконавчого комітету Запорізької міської ради про підвищення вартості проїзду до 7 гривень. У результаті ціни знизилися на гривню.  

А ось у Тернополі скаржаться на завищені тарифи в оплаті проїзду. Згідно з даними Держстату, проїзд у міському транспорті для тернополян за рік подорожчав на 42,3% – із 3,12 до 4,44 гривні. Крім того, в області чи не найбільший відсоток офіційних безробітних. Так Тернопіль опинився на другому місці серед українських міст із найдорожчими цінами в громадському транспорті.

 Директор програми Інфраструктура Українського інституту майбутнього, колишній заступник міністра інфраструктури Володимир Шульмейстер пояснив, що собівартість проїзду розраховується з трьох основних показників:

"Перший – амортизація самого транспорту, його потрібно ремонтувати, проходити техогляди й купувати новий. Другий – бензин, а третій – оплата праці".

Джерело: Бізнес UA

 

         Пользовательское соглашение
  © 20072019 авторское право «Будівельно-транспортна довідка»
все права защищены
Экодом
Градострой
Будівельно-транспортна довідка
Поиск по названию
по товарам/услугам