Рада підтримала об’єднання Укрфінжитло і ДІУ

Рада підтримала об’єднання Укрфінжитло і ДІУ

Верховна Рада на засіданні 13 квітня підтримала за основу законопроект 5308, яким на виконання програми «Доступною іпотеки» Державна іпотечна установа (ДІУ) приєднають до Української фінансової житлової компанії і випустять держоблігацій на 20 млрд грн.

Укрфінжитло забезпечує функціонування ринку іпотечного кредитування і впроваджує фінансово-кредитні механізми забезпечення українців житлом.

У той же час, з 2004 року діє Держіпотека, основним завданням якої визначено рефінансування іпотечних кредиторів (банків і т.п.), в тому числі за рахунок коштів, що надійшли від розміщення цінних паперів.

У пояснювальній записці зазначається, що ДІУ постраждала в результаті банківської кризи 2014 - 2015 років, і з 2015 року «були практично припинені операції з рефінансування іпотечних і надання фінансових кредитів».

Як стверджують в «Слуг народу», завдяки законопроекту в Україні з"явиться єдина потужна організація, яка матиме необхідний ресурс, щоб продовжити програми забезпечення житлом українців.

У «Слуг народу» очікують, що в короткостроковій перспективі буде надано близько 8 тис. іпотечних кредитів для придбання житла і придбано 12 тис. квартир для передачі їх у фінансовий лізинг.

Довідка

Уряд в листопаді 2020 року доручив Міністерству фінансів забезпечити створення ЗАТ «Українська фінансова житлова компанія» для запуску доступного іпотечного кредитування населення. В одному з листопадових інтерв"ю глава Мінфіну Сергій Марченко говорив, що спеціальна компанія буде докапіталізована урядом.

За його словами, «планується, що такі кредити будуть надаватися в сумі до 2 млн грн за низькими відсотковими ставками, приблизно від 5 до 7% річних на термін від 60 до 240 місяців».

Другий напрямок - фінансовий лізинг на строк до 20 років з відсотковою ставкою близько 5% річних і без сплати першого внеску. Зазначений напрямок фінансування буде спрямовано для збереження робочих місць, сприяння в забезпеченні житлом військових, поліцейських та інших службовців, вказував Марченко.

Тоді міністр фінансів відзначав, що «так, держава бере на себе ризики, в тому числі інфляційні». Однак, він обіцяв запуск цих програм ще в кінці минулого року, а про «доступну іпотеку» під 7% стало відомо лише в кінці січня цього року.

Джерело: Zagorodna

 

Інші останні новини
© 2007–2021 «Будівельно-транспортна довідка»