Права водія в разі зупинки транспортного засобу поліцейським

Нова поліція в Україні при зупиненні авто за порушення правил дорожнього руху часто зловживає власними повноваженнями і досить часто водії автомобілів не знають, як правильно поводити себе з працівниками Національної поліції України в таких ситуаціях.

Зазвичай зупинка вашого транспортного засобу екіпажем поліції – не приємна пригода незалежно від того, було порушення чи ні.

Водій зобов’язаний зупинити авто, не порушуючи діючі ПДР, тобто зупиняючи транспортний засіб, водій повинен забезпечити безпеку проїзду собі та іншим учасникам, не перешкоджати їм, навіть якщо працівник поліції України незаконно вимагає зупинитися негайно на його вимогу.

Буває і таке, що причина зупинки сформульована копом неточно і складається відчуття, що він шукає її по ходу «спілкування». Щоб припинити такі пошуки необхідно чітко знати статтю 35 закону «Про національну поліції» в якій прописані правила зупинки транспортних засобів.

Виходити з сaлону aвтомобілю водію не обов’язково, aдже обов’язок нaдaння для перевірки документів, номерів вузлів тa aгрегaтів можнa виконaти, відкривши кaпот з сaлону. У водія відсутній обов’язок зaлишaти сaлон aвтомобіля, вкaзувaти нa місцезнaходження номерів, протирaти їх, тримaти кришку кaпотa і т. д.

Відзначимо, що такої причини, як «перевірка документів», в правилах зупинки автомобілів немає. Перше що ви повинні знати – поліцейський зобов’язаний назвати причину, по якій він зупинив автомобіль. Далі вже назвати одну з перерахованих причин:

1. Порушення правил дорожнього руху.   

2. Нема номерного знака, або він закріплений в недозволеному місці. Також поліцейський має право вас зупинити, якщо номера автомобіля забруднені брудом і цифри на них не видно.   

3. Якщо є ознаки того, що ваш автомобіль несправний.   

4. Якщо є підозра, що ви, ваша машина, або пасажири, маєте відношення до ДТП або інших порушень закону.   

5. Якщо автомобіль знаходиться в розшуку.   

6. Якщо є необхідність опитати водія чи пасажирів, які можуть бути свідками аварії.   

7. Якщо вантаж на вашому автомобілі не закріплений належним чином.   

8. Якщо ви встановили на автомобіль світлові або звукові сигнали, які заборонені законом.   

9. Поліцейський також має право зупинити автомобіль і попросити водія про допомогу або для дачі показань свідків.Всі інші причини зупинки автомобіля – незаконні.

Джерело: InfoFakt – Україна

         Пользовательское соглашение
  © 20072019 авторское право «Будівельно-транспортна довідка»
все права защищены
Декор бетон
Экодом
Будівельно-транспортна довідка
Поиск по названию
по товарам/услугам