Поворот України від інфраструктурної розрухи до "Великого будівництва"

За останні роки Україна зробила якісний стрибок у розвитку транспортної інфраструктури, зупинивши процес її знищення, який тривав десятиліття.

УНІАН згадує про найбільш знакові події на вибоїстому шляху нашої країни від розрухи до "великого будівництва".

Після здобуття Україною своєї незалежності в 1991 році, вітчизняна інфраструктура неухильно деградувала.

Цьому сприяли ряд фундаментальних причин, які рубали на корені будь-які спроби кардинально змінити ситуацію: відсутність інвестицій, деіндустріалізація економіки, низка економічних криз, повальна корупція і відсутність реальної конкуренції в цьому секторі.

У підсумку, плачевний стан української інфраструктури став одним з головних гальм розвитку країни.Наші порти і залізниця не могли забезпечити зростання вантажоперевезень. Наші дороги, вкриті ямами, що нагадують поле після бою, зводили нанівець весь транзитний потенціал країни.

Не кажучи вже про те, що відлякували інвесторів, які, приїхавши в Україну, замислювалися: "як у цій країні можна транспортувати товари?". Враховуючи також плачевну ситуацію із залізницею і вмираючим водним транспортом, інвестор відповіді не знаходив і переїжджав в одну з країн по сусідству.

Більш того, зустрічали цих нечисленних потенційних інвесторів в Україні порожні, напівзакинуті аеропорти, що також говорило багато про що.

Страждав і вітчизняний бізнес, закладаючи витрати, викликані відсутністю нормальної інфраструктури, у вартість своєї продукції, що ще сильніше знижувало конкурентоспроможність української економіки.

Однак з 2017 року на українські дороги, 90 відсотків яких до цього часу занепали і вимагали ремонту, з державного бюджету почали виділяти суттєві суми, і, напевно, вперше результат від виділення держкоштів на ремонт і будівництво автотрас став помітний неозброєним оком.

У країні почало зростати число доріг, проїзд якими не загрожував втратою колеса або іншими серйозними поломками автомобіля. Водії та пасажири відзначили це якісне покращення свого життя. У 2017 році на ремонт дорожнього господарства було виділено близько 20 мільярдів гривень, наступного року – вдвічі більше. Тенденція зростання виділених коштів, як і обсягу робіт, збільшувалася від року до року.

Під патронатом президента

Після перемоги на президентських виборах Володимира Зеленського, а також його партії на парламентських виборах в 2019 році, проект масштабного ремонту і будівництва доріг по всій країні отримав пафосну назву "Велике будівництво" з підзаголовком "програма президента України".

Загальновідомо, що будь-яка серйозна "програма президента України" вимагає колосальних коштів і обов’язкових рекордів.

Тому вже в 2020 році на програму було витрачено близько 100 мільярдів гривень і відремонтовано майже 4 тисячі кілометрів доріг. Це в п’ять разів більше, ніж у 2019 році і є рекордом за всі роки незалежності нашої країни.У 2021 році цей рекорд має бути побитий. Планується, що до кінця року буде відремонтовано 6,8 тисячі кілометрів доріг.

Джерело: УНІАН

© 2007–2021 «Будівельно-транспортна довідка»