Відповідальність забудовників за порушення проєктної документації

В уряді стурбовані ситуацією з недобудовами, довгобудами та обдуреними інвесторами на будівельному ринку України.

Про це міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов розповів на пресконференції 15 вересня, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

За його словами, після завершення реформи сфери містобудування створять нову систему, яка сприятиме ліквідації таких явищ. Міністр сказав, що реформа, крім ліквідації Державної архітектурно-будівельної інспекції та запуску Державної інспекції архітектури та містобудування, передбачає посилення відповідальності за порушення будівельних норм і законодавства, а також лібералізацію самого процесу будівництва.Незабаром Верховна Рада розгляне відповідні законопроєкти №5877, №5655 і №5656, уточнив міністр.

"Кожний учасник процесу будівництва матиме кримінальну відповідальність та підвищену адміністративну відповідальність за порушення. Тепер якщо забудовник будує, порушуючи архітектурний проєкт і наявні документи, додатковий поверх, то кримінальну відповідальність будуть нести не тільки сам забудовник, а й генеральний підрядник, представник технічного нагляду, виконроб та інші задіяні працівники. Я підкреслюю – персональну кримінальну відповідальність. Ми звикли, що порушення архітектурних норм – норма життя, так не має бути", – підкреслив Чернишов.

Він зазначив, що сертифіката на введення в експлуатацію будівлі не видаватимуть, якщо у забудовника дозвіл на дев’ятиповерховий будинок, а побудовано, наприклад, 29 поверхів.

"Це неможливо. Є багато випадків, коли забудовники, використовуючи цю ситуацію, намагаються продавати квадратні метри так званим інвесторам, заселяти їх, а потім використовувати цих інвесторів, власників квартир, які ще не оформлені, і вимагати введення в експлуатацію. Такий забудовник має оформити зміни до проєктної документації, якщо це можливо. А якщо неможливо, і такі випадки є, і є в Києві, коли ніколи вони не отримають сертифікат на введення в експлуатацію", – сказав Чернишов.

За його словами, якщо документи змінити не можна, забудовник має демонтувати поверхи, не передбачені проєктом.

"Вони зайві, суперечать будівельним нормам, безпеці, пожежній безпеці, міськбудам, сусідам. Будівельний ринок звик працювати так, як він сам вирішує. Так більше не може продовжуватися, – сказав міністр.

– ДАБІ завжди стояла у кінці ланцюга утворення доданої корумпованої вартості. Сьогодні остаточно вирішене питання фази дозволів і прийняття об’єктів в експлуатацію".

Джерело: Гордон

© 2007–2022 «Будівельно-транспортна довідка»