Оренда житла напередодні навчального року зросла на 2-5%

Оренда житла напередодні навчального року зросла на 2-5%

Напередодні початку навчального року ціна оренди квартир у Києві, Харкові, Дніпрі зросла в середньому на 3% порівняно з весною, в Одесі - на 5%, у Львові - на 2%, свідчить аналітика "OLX Нерухомість".

"Якщо минулого року, після першого локдауну й до осені, ціни на оренду нерухомості в столиці знизилися на 6-9%, то у 2021-му ситуація інша: ціни на житло зростають.

Порівняно з квітнем довготривала оренда у Києві подорожчала на 3%", - повідомляється в прес-релізі OLX.За даними сервісу, в Києві зафіксовано найбільший перепад цін на оренду квартир.

Середні ціни на однокімнатні квартири в столиці варіюються в середньому від 7 тис. грн до 16 тис. грн, на двокімнатні - 8-30 тис. грн, трикімнатні - 11-55,7 тис. грн.

Найвищі показники зберігають квартири в Печерському районі. При цьому найнижчі ціни на оренду квартир зберігаються в Деснянському районі: 7 тис. грн - однокімнатні, 8 тис. грн - двокімнатні, 11 тис. грн - трикімнатні.

Згідно з аналітичними даними, в Харкові найдешевше орендне житло пропонують в Індустріальному, Немишлянському, Новобаварському та Московському районах, де ціни на однокімнатні квартири становлять 5-5,5 тис. грн, двокімнатні - 6-7 тис. грн, трикімнатні - 7-9 тис. грн. При цьому найвищі ціни зберігаються в Шевченківському районі - в середньому на 50% вище, ніж у віддалених житлових масивах.

У Дніпрі середня вартість оренди однокімнатної квартири становить 5-8 тис. грн, двокімнатної - 6-12 тис. грн, трикімнатної - 7-13 тис. грн. Найнижчі ціни зафіксовано в Самарському районі: 4, 5 і 8 тис. грн відповідно.

За даними OLX, у Львові спостерігається найменша різниця вартості оренди між квартирами в центральних і віддалених районах. Так, ціни на оренду однокімнатної квартири варіюються в межах 7-8 тис. грн, двокімнатної - 8-10 тис. грн, трикімнатної - 8,5-12,5 тис. грн.

Як зазначають у компанії, в Одесі зафіксовано найнижчі ціни довгострокової оренди серед міст-мільйонників. Це пов’язано зі спадом туристичного сезону. Так, середні ціни на оренду однокімнатної квартири становлять 5,5-7 тис. грн, двокімнатної - 6-8,5 тис. грн, трикімнатної - 7-9,5 тис. грн.

При цьому в міру наближеності до моря ціни в Одесі збільшуються: орендувати одно-, дво- і трикімнатну квартиру в Приморському районі можна за 8,5 тис., 12 тис. і 19,3 тис. грн відповідно.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Інші останні новини
© 2007–2021 «Будівельно-транспортна довідка»