Кінцева мета – щоб більша кількість громадян була забезпечена житлом

Кінцева мета – щоб більша кількість громадян була забезпечена житлом

Сергій Комнатний: Уряд створив цю робочу групу 12 квітня. Заходи у сфері житлової політики в нашій державі за останні 25-30 років є досить розгалуженими, але не приносять бажаного ефекту.

Приймаються десятки нових програм, створюються нові установи, але громадяни не забезпечені житлом.

Це пов’язано перш за все з вкрай обмеженими фінансовими ресурсами, неефективністю виконання тих чи інших програм та установ.

Задача цієї групи – проаналізувати потреби, бо у нас немає єдиних даних.З 2015 року не ведеться навіть статистичний збір даних щодо потреб в забезпеченні житлом. Робоча група має зібрати інформацію скільки громадян і яких категорій потребують житла.

Робоча група має проаналізувати всі чинні механізми, які реалізовувалися і реалізовуються в Україні за останні 5-10 років.

Кінцева мета – щоб більша кількість громадян була забезпечена житлом. Люди мають повірити в державу ефективність і прозорість реалізації державної житлової політики. 29 квітня був затверджений порядок використання коштів, які нам надає уряд Німеччини для реалізації програми.

Держмолодьжитла спільно з Мін реінтеграції. Це кредитна програма, завдяки якій будуть надані кредити внутрішньо переміщеним особам під відсоткову ставку 3% річних з мінімальним відсотком – 6% від вартості житла. Більш детально, як це буде працювати, ми обов’язково розкажемо за тиждень два.

Ми наближаємось до практичного етапу реалізації даної програми. Сподіваємось, уже в цьому році не менше ніж 500 сімей ВПО отримують такий потрібний для них іпотечний кредит.

Джерело: Громадське

Інші останні новини
© 2007–2021 «Будівельно-транспортна довідка»