Авторинок України чекає нова концепція

У парламенті зареєстровано три законопроекти, які стосуються умов імпорту автомобілів в Україну.

Перший має номер 2078, і у ньому запропоновано скасувати вимогу відповідності еконормам “Євро” для усіх видів транспортних засобів з пробігом.

Для нових передбачено відстрочку введення “Євро-6” на 5 років.

Це рішення насамперед може відкрити ринок для іноземних автобусів та вантажних ТЗ, “розморозити” сегмент ретро-авто.Наступна ініціатива – альтернативний до щойно описаного документа з номером 2078-1.

Він теж стосується норм “Євро”, однак виключно для нових автомобілів, яким запропоновано і без того передбачену в основному проекті відстрочку введення “Євро-6”.

Переглянути вимоги екостандартів “Євро”, але тільки для нових авто.Ще одна “автомобільна” ідея від нардепів щодо оподаткування імпорту, як і два попередніх документи, очікує свого розгляду у профільних комітетах законопроект №2132.

Його суть геть проста: скасувати акциз як такий цілком, на всі види транспорту, як нового так і вживаного. Разом із тим скасувати сплату цього збору при переобладнанні авто з вантажних у пасажирські.

У Мінінфраструктури відбулась нарада, на якій були присутні нардепи, голова митної служби, міністр інфраструктури, представники ДФС та громадських організацій. Рішення, яке б у вигляді законопроекту можна було б передати у Раду, поки згенеровано не було.

Озвучувались лиш попередні плани щодо спрощення механізмів оцінки транспорту, на кшталт встановлення певної ставки у валюті за кожний сантиметр кубічний робочого об’єму, або розмитнення усіх авто, що мають вік понад 15 років за єдиним тарифом у 500 доларів.

Цілком вірогідно, що якась з цих ідей ляже в основу майбутніх законопроектів.Заміна “одноразової” сертифікації на регулярний ОТК (обов’язковий технічний контроль), про який йдеться у пояснювальній записці до одного зі згаданих тут проектів – найбільш реальний сценарій.

Пропозиція запровадити ОТК для всіх видів транспорту неодноразово звучала з вуст чиновників. Аргументують свою позицію вони доволі просто – щоб старі машини не створювали небезпеку для екології та дорожнього руху (хоча офіційна статистика нацполіції каже, що через технічні несправності виникає менше 1% усіх ДТП).

Прикриваються також Угодою про асоціацію з ЄС – начебто, Україна повинна впровадити обов’язковий техогляд для вступу в ЄС (в самому тексті угоди таких вимог немає, і дата вступу не визначена).

Реальна ж причина значно простіша – сертифікація (яка по суті і є перевіркою технічного стану авто) зараз коштує близько 3 500 гривень. Обов’язковий техогляд, який зараз проходять комерційні авто обходиться їхнім власникам, як мінімум у 1 500 гривень за кожну машину (офіційна частина, без врахування хабарів).

Але сертифікація проводиться один раз, перед реєстрацією авто в сервісних центрах. А ОТК треба буде проходити регулярно (швидше за все, кожен рік). При зареєстрованих шести мільйонах легковиків в Україні виходить, що запровадження техогляду витягне з кишень автомобілістів, що найменше, дев’ять мільярдів гривень. Щорічно. Чому б не запровадити?

Джерело: UAMotors

         Пользовательское соглашение
  © 20072020 авторское право «Будівельно-транспортна довідка»
все права защищены
Градострой
Задворная — краски
Будівельно-транспортна довідка
Поиск по названию
по товарам/услугам